Restorant – Piceri “Gremi” në Tiranë ofron kuzhinë tipike mesdhetare dhe kuzhinë shqiptare. Mbi të gjitha, pjata të larmishme dhe të përgatitura me pasion nga shefat tanë, çka i bën të ftuarit e “Gremi Clinic” të ndjehen si në shtëpi, në një ambient mikpritës dhe familjar.

Menu Restoranti

Menuja jonë është e përshtatur për të kënaqur çdo shije:

Mëngjesi, ndërkombëtar dhe kontinental, duke përfshirë pijet sipas dëshirës

Antipasta me produkte deti dhe mali

Supa vegjetariane dhe jo vegjetariane

Pjata të para me bazë makaronat dhe orizin

Pjata të dyta me bazë mishi ose peshku

Sallata të pasura dhe garnitura të ndryshme

Ëmbëlsira

ANTIPASTA

Djathë brie në zgarë me reçel
L 1000
Kërpudha të mbushura
L 1000

Kërpudha, ricota, brokoli, lulelakër, salcë tartufi, sos xhenoveze, grana padano

Antipastë me fruta deti
L 1000

Karkaleca, kallamar, sepje, sos qiqrrash

Fruta deti friturë
L 1200

Karkaleca, kallamar, sepje

Salsiçe Austriake
L 1200

Salsiçe, qiqra, fasule të bardha, misër, spec i kuq, kopër, çili, barbeque

Salsiçe Austriake
L 1200

Salsiçe, polente, kërpudhë

Karkaleca Tempura
L 1200

Karkaleca, karrotë, spec, selino

Djathë tomin me kërpudha sote ne furrë
L 1200
Brezaola me asparag dhe cream cheese
L 1300

Proshutë bresaola, asparag, philadelphia, susam

Buffala me proshutë crudo
L 1400

Djathë buala, proshutë crudo, spec i kuq, rukola

Karkaleca me pançetë
L 1500

Karkaleca, pançetë, açeto, rukola

Mix Djathrash
L 1800

Djathë pecorino, grana padano, gorgonzola, mocarela, cream cheese, reçel, arra

Mix Proshutash
L 1800

Proshutë bresaola, crudo, cotto, milaneze, speck, pikant, ullinj

Mix djath dhe proshutë
L 1800

Djathë grana padano, pecorino, mocarela, gorgonzola, proshutë crudo, cotto, pikant, milaneze

SUPA

Supë me perime
L 350

Karrotë, selino, kungull, qepë, brokol, lulelakër

Supë Pule
L 400

Fileto pule, karrotë, selino, kungull, qepë

Supë Brokoli
L 400

Brokol, patate, pana, qepë

Supë me kërpudhë
L 400

Kërpudhë, qepë, pana

Supë Spinaqi
L 400

Spinaq, patate, pana, qepë

Supë me karrotë dhe ginger
L 400

Karrotë, ginger, pana

Supë Peshku
L 500

Peshk, karrotë, selino, kungull, qepë

Supë me fruta deti
L 550

Karkaleca, kallamar, sepje, pomodorini

PASTA

Spageti me vaj dhe hudhër
L 550

Hudhër, spec djegës

Pene Arrabiata
L 600

Salcë, spec pikant, pomodorini

Spageti me salcë domate dhe borzilok
L 600

Salcë, borzilok, pomodorini

Spageti Bolonjeze
L 650

Mish i grirë, karrotë, qepë, selino, salcë

Linguini me proshutë dhe kërpudhë porçini
L 700
Pene me pulë, pesto xhenoveze
L 700

Fileto pule, pana, pesto xhenoveze

Pene me proshutë cotto
L 700

Pana, proshutë cotto

Spageti me djathe dhe piper i zi
L 750

Djathë pecorino, piper

Tagliatele me pesto pistacchio
L 750
Tagliatele me karkalec dhe kungull
L 750

Karkalec, kungull, pomodorini

Ravioli me kërpudha dhe tartuf
L 750

Kërpudha, pana, salcë tartuf

Spaghetti Carbonara
L 800

Guanciale, djathë pecorino, vezë

Penne me salmon dhe kungull
L 800

Salmon, kungull, pana, salcë rose

Linguini me fruta deti
L 800

Karkaleca, kallamar, sepje, pomodorini, salcë

RIZOTO

Rizoto Milaneze
L 600

Zaferano, parmigiano

Rizoto me pulë dhe perime
L 600

Pulë, spec, karrotë, kungull, brokoli, misër

Rizoto me asparag dhe luleshtrydhe
L 700
Rizoto me fileto pule, spinaq
L 700

Fileto pule, spinaq, gorgonzola

Rizoto Valencian
L 750

Proshutë cotto, karrotë, spec i kuq, misër, pesto xhenoveze

Rizoto me dardhë, arra dhe gorgonzola
L 750
Rizoto me karkaleca dhe spinaq
L 750
Rizoto me kërpudhë porçini, sos tartuf
L 750
Rizoto me karkalec dhe kungull
L 800
Rizoto me fruta deti
L 800

Karkaleca, kallamar, sepje, pomodorini, salcë

MISH

Fileto pule zgare me patate furre
L 900

Fileto pule, patate

Fileto pule
L 1000

Salcë portokalli dhe luleshtrydhe

Biftek gici me patate furre
L 1100
Bërxollë gici me patate furre
L 1200

Bërxollë gici, patate

Carpaccio Viçi
L 1300

Fileto viçi, parmigiano, rukola, vaj tartufi, limon

Eskallop viçi me kërpudha porçini
L 1400
Fileto gici me sos konjaku, perime të stinës
L 1500

Fileto gici, sos konjaku, arra

Brinjë gici në furrë me salcë barbeque
L 1600

Brinjë viçi, barbeque, polente

Biftek viçi me perime zgare
L 1600

Biftek, karrotë, patëllxhan, kungull

Tagliata viçi me rukola
L 2000

Fileto viçi, rukola, parmigiano, pomodorini, aceto

Bërxollë viçi me perime te ziera
L 2000

Bërxollë viçi, patate

Fileto viçi al pepe verde
L 2200

Fileto viçi i freskët, patate furre, gorgonzola, pana, piper

Fileto rose me sos shege
L 2200
Fileto viçi me verë Marsala, dardhë
L 2300

Fileto viçi i freskët, verë marsala, dardhë, patate baby

Fileto viçi me verë Porto
L 2300

Fileto viçi i freskët, verë ponto, perime të stinës

Brinjë viçi në furrë me patate baby
L 2400

Brinjë viçi, patate baby, bajame, karrotë, brokol, verë e kuqe

Tomahawk (black angus) me patate baby
L 6000

Tomahawk, karrotë, patëllxhan, kungull

Fiorentina me perime zgare
L 6000

Fiorentina, karrotë, patëllxhan, kungull

PESHK

Levrek në zgarë me patate baby
L 1100
Fileto koce me bajame, asparag dhe lakër brukseli
L 1100
Kotolet koce me perime të ziera
L 1100

Koc, karrotë, brokoli, lulelakër

Fileto toni me perime të stinës dhe sos kokosi
L 1200

Ton, brokoli, karrotë, kërpudha

Fileto salmoni me asparag dhe sos hollandez
L 1300

SALLATË

Sallatë Greke
L 600

Domate, kastraveca, speca, ullinj, djathë i bardhë

Sallatë Cezar
L 600

Sallatë jeshile, iceberg, kubeti, misër, grana padano, dresing

Sallatë spinaq baby
L 600

Spinaq, panxhar, portokall, fruta të thata, pistak, dresing

Sallatë Caprese
L 700

Domate, mocarela, borzilok

Sallatë Rukola
L 700

Rukola, pomodorini, grana padano, açeto balsamike

Sallatë Gremi
L 750

Radicchio, rukola, pomodorini, luleshtrydhe, mollë, arra, açeto fiku, gorgonzola dolce, dresing

Sallata e shefit
L 750

Sallatë jeshile, rukola, avokado, ananas, pomodorini, rrush i thate, parmigiano, susam i bardhë & i zi, dresing

Sallata Valenciane
L 800

Sallatë valenciane, mjeder, boronice, grana padano, proshute milaneze, açeto fruta pylli

PJATA SHOQËRUESE

Patate Furre
L 400
Patate të skuqura
L 400
Perime Zgare
L 400

Kungull, karrotë, patëllxhan, spec

Perime të ziera
L 400

Patate, brokoli, lulelakër, karrotë

Djathë i bardhë
L 400
Involtini me patëllxhan
L 400

Ricotta, kaperi, ullinj, parmigiano, salcë

Involtini me kungull
L 450

Proshutë cotto, mocarela, kungull, salcë

Djathë kaçkavall
L 500
Plotësoni formën e mëposhtme për të rezervuar online

Rezervo online