Image Alt

Piceria

Gremi Pizza

Pica më e veçantë në Qytet!

Gremi Restorant-Piceri, ju sjell picën më të veçantë në qytet. E dini pse? Sepse përdorim një varietet të grurit të papërpunuar për të realizuar brumin me 4 lloje drithërash, që piqet më pas në furrë druri.

Rezultati?

Një picë e shijshme, e lehtë dhe mbi të gjitha e shëndetshme.

Mos harroni!

Mund të zgjidhni gjithashtu picën me karbon apo shafran.

Shije Unike

Një picë ndryshe….

Ndryshimi i picës sonë nga picat e zakonshme, është i dallueshëm që në momentin e parë që e shijon. Kjo, sepse ne kemi ingredientët natyralë të një cilësie të lartë, të gjithë të ardhur nga Italia. Por ai që e bën unike picën në Gremi Restorant -Piceri është mbi të gjitha gruri.

Ju zbulojmë sekretin tonë

Mielli që ne përdorim për brumin e picave është i veçantë, si në origjinë edhe në vlera ushqimore. Bëhet fjalë për një varietet të grurit të fortë që vjen nga Foggia, një grurë autentik dhe i njohur i zonës së Puglias, i bluar në mulli guri.
Kjo do të thotë se gjatë bluarjes gruri ruan të gjitha vlerat e tij ushqimore, sasinë e vitaminave dhe mineraleve të tilla si hekuri, magnezi apo zinku.
Gjithashtu ndryshe nga gruri i përpunuar në makineri moderne, gruri i bluar në mulli guri ruan shijen dhe aromën natyrale.

Ju zbulojmë sekretin tonë

Mielli që ne përdorim për brumin e picave është i veçantë, si në origjinë edhe në vlera ushqimore. Bëhet fjalë për një varietet të grurit të fortë që vjen nga Foggia, një grurë autentik dhe i njohur i zonës së Puglias, i bluar në mulli guri.
Kjo do të thotë se gjatë bluarjes gruri ruan të gjitha vlerat e tij ushqimore, sasinë e vitaminave dhe mineraleve të tilla si hekuri, magnezi apo zinku.
Gjithashtu ndryshe nga gruri i përpunuar në makineri moderne, gruri i bluar në mulli guri ruan shijen dhe aromën natyrale.

Një picë e shëndetshme

Një studim i kryer kohët e fundit vë në dukje se përdorimi i drithërave antike shkakton një ulje të ndjeshme të kolesterolit total dhe të sheqerit në gjak.
Gruri që ne përdorim nuk është i modifikuar gjenetikisht dhe në rritjen e tij nuk janë përdorur plehra kimike.
Embrioni i grurit përmban Omega 3, Omega 6, vitaminat A, E, D dhe vitaminat e grupit B (B1, B3, B5 e B6).
Gjithashtu ai përmban mineralet e rëndësishme si kalcium, natrium, fosfor, zink, hekur, magnez, mangan, selen dhe molbiden.
I pasur në polifenole dhe fibra, mielli integral ndikon pozitivisht në aktivitetin antitumoral, anti-inflamator, në përmirësimin e imunitetit dhe në aktivitetin kardiovaskular.
Gjithashtu, ndryshe nga mielli i bardhë, ai ruan shijen origjinale të grurit dhe është më i tretshëm për organizmin. Ja përse dietologët rekomandojnë gjithmonë drithërat integrale, në vend të atyre të përpunuara.

Bëni zgjedhjen tuaj në menunë plot shije.

Menu Pizza

Pizza Klasike

Margarita
L 600

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, borzilok i freskët

Romana
L 1300

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, ullinj, kaperi, acuge, bejkon

Napoletana
L 900

Salcë domate, kaperi, acuge, mocarela Fior di Latte, borzilok

Vegjetariana
L 900

Mocarela Fior di Latte,, speca, patëllxhan, kungull, djath parmigiano

4 Djathrat
L 900

Fontina, mocarela Fior di Latte, bgorgonzola D.O.P, strakino

Contadina
L 700

Domate qershi, mocarela Fior di Latte, patëllxhan tigani, djathë i bardhë vendi

Diavola
L 800

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, sallam pikant Napoli

Barbaricina
L 1100

Mocarela Fior di Latte, kërpudha Porcini, djathë dele Sardo, vaj hudhre, proshutë krudo Parma

Tris di Funghi
L 1000

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, kërpudha Champignon, kërpudha Antunna, kërpudha Porcini, vaj hudhre, djathë dele Sardo

Montanara
L 1100

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, gorgonzola D.O.P, proshutë Speck

Parigina
L 900

Mocarela Fior di Latte, proshutë krudo Parma, Philadelphia

Proshutë Kërpudhë Champignon
L 900

Salcë domate, mocarela fior di latte, proshutë koto, kërpudha Champignon

Sarda
L 1200

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, salsiçe të freskëta, karçiof, djathë dele Sardo

Kapriçoza
L 800

Salcë domate, mocarela fior di latte, speca, karciof, patëllxhan, kaperi

Bufala
L 1000

Salcë domate, bufala fshati, borzilok

Nostromo
L 800

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, qepë e karamelizuar, peshk ton

4 Stinët
L 1000

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, proshutë cotto Parma, karçiof, kërpudha

Monteprama
L 1100

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, gorgonzola D.O.P, proshutë Speck

Casareccia
L 800

Mocarela Fior di Latte, sallam Milanez

4 Mori
L 1100

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, gorgonzola D.O.P, radicchio Trevigiano(lakër e kuqe), sallam pikant Spianata

Proshutë Kërpudhë Porcini
L 1000

Salcë domate, mocarela Fior di Latte, proshutë cotto Parma, kërpudha Porcini

Menu Pizza

Pizza Speciale

Shardana
L 850

Salcë domate, burrata, rukola, proshutë krudo Parma

Deliziosa (by Marco Mulas)
L 900

Domate qershi, mocarela Fior di Latte, gorgonzola D.O.P, rukola, kërpudha Porcini

Specialità del Pizzaiolo
L 1300

Mocarela Fior di Latte, kremi tartufi, philadelphia, sallam pikant Spianata

Fantasia
L 800

Domate qershi, mocarela Fior di Latte, ullinj, kërpudha, sallam Milanez

GREMI (by Marco Mulas)
L 1300

Domate qershi, mocarela Fior di Latte, rukola, bresaola, djathë feta, petale djathi grana

Gustosa
L 900

Domate qershi, mocarela Fior di Latte, philadelpfia, proshutë krudo Parma

Tirolese
L 900

Mocarela Fior di Latte, gorgonzola D.O.P, arra, dardhë, proshutë Speck

Menu Pizza

Pizza Gourmet

Tartufata
L 1300

Mocarela Fior di Latte, kërpudha Porcini tigani, krem tartufi, sallam mortadella, pistak

Due Mari (by Marco Mulas)
L 1300

Mocarela Fior di Latte, kallamarë, karkaleca, lulelakër, salmon i tymosur

Plotësoni formën e mëposhtme për të rezervuar online

Rezervo online